معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > ظریف: ایران کشوری امن در منطقه ای است که از بی ثباتی و تروریسم رنج می برد


  چاپ        ارسال به دوست

ظریف: ایران کشوری امن در منطقه ای است که از بی ثباتی و تروریسم رنج می برد

محمدجواد ظریف در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با زیگمار گابریل همتای آلمانی خود افزود: ایران و آلمان از روابط دیرینه مبتنی بر اعتماد و منافع مشترک برخوردار هستند که این رابطه ده ها سال ادامه داشته است.
وزیر امورخارجه کشورمان تصریح کرد: امروز پس از رفع تحریم های ناعادلانه ایران که دولت آلمان هم نقش بسیار مهمی در رفع آنها داشت، دوباره شاهد افزایش مناسبات اقتصادی میان دو کشور هستیم.
ظریف با بیان اینکه در جریان سفر به آلمان گفت و گوهای بسیار خوبی با مقامات آلمانی داشته است، افزود: هم مقامات آلمان و هم صاحبان صنایع این کشور اراده لازم برای گسترش روابط با ایران را دارند و ما نیز علاقمند هستیم از امکانات اقتصادی و بانکی این کشور استفاده کنیم.

** آلمان از برجام حمایت می کند 
وزیر امورخارجه آلمان نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: ایران کشور قوی و بزرگی است و دکتر روحانی رئیس جمهوری این کشور به مردم ایران قول بهبود و رونق بیشتر وضعیت اقتصادی را داده است.
گابریل با تاکید بر اینکه آلمان از گسترش همکاری های دوجانبه با ایران در همه زمینه ها استقبال می کند، افزود: امیدوارم ایران شرایط را برای سرمایه گذاری بهتر کند و موفق شود منازعات و اختلافات را در منطقه کاهش دهد. 
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که روابط ایران با کشورهای همسایه خود گسترش یابد و در منازعات عراق، سوریه و منازعه اسرائیل و فلسطین نیز به نقش مثبت خود ادامه دهد و به موفقیت برسد.
گابریل ادامه داد: ما در مذاکرات در خصوص اختلاف نظرهای خود از جمله موضوع (رژیم) اسرائیل نیز صحبت کردیم.
وزیر امورخارجه آلمان گفت: برخی ادعا می کنند ایران برجام را اجرا نکرده است اما گزارشات آژانس خلاف این موضوع را نشان می دهد.
گابریل با تاکید بر حمایت آلمان از برجام اظهار کرد: از همه طرف ها می خواهیم که از این توافق حمایت کرده و آن را زیر سوال نبرند.


٢٣:٢٨ - 1396/04/06    /    شماره : ٤٦٢١٧٠    /    تعداد نمایش : ١٥٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر