معرفی سفیر یا نمایندگی
دوره کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای

هفتمین دوره کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای (ایران معاصر)

95-1394

دانشکده روابط بین الملل دوره کارشناسی ارشد در رشته مطالعات ایران معاصر را برای دانشجویان خارجی برگزار می کند. این دوره به ویژه در پاسخ به افزایش درخواست محققین و پژوهشگران خارجی است تا طی یک دوره علمی معتبر و رسمی با ایران معاصر آشنا شوند.

دوره کارشناسی ارشد مطالعات ایران معاصر برنامه یک ساله ای با 28 واحد درسی برای کار کلاسی، به اضافه 4 واحد برای پروژه تحقیقی ( پایان نامه) است.

هدف این برنامه آشنائی با سیاست و روابط خارجی ایران و ارائه دروس مختلف در این خصوص است. درس ها شامل: تاریخ سیاسی ایران، جغرافیای سیاسی، جغرافیای اقتصادی، جامعه و فرهنگ ایران، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، سیاست و دولت در ایران، ایران و سازمان های بین المللی، ایران و خاورمیانه، ایران و امنیت بین الملل و مسایل منطقه ای است.

بازدید از اماکن تاریخی و آثار فرهنگی در شهرهای مختلف ایران نیز جزیی از برنامه این دوره است.

 

 

 

 

مدارک مورد نیاز

متقاضیان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی (ترجیحاً در رشته های علوم انسانی) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند. افزون بر این، متقاضیان باید فرم های درخواست خود را تکمیل کرده همراه دو نسخه از ریزنمرات، گواهینامه ناظر بر توانمندی های زبان انگلیسی، یک نمونه مقاله، توصیه نامه از دو نفر از اساتید دانشگاهی، شش قطعه عکس و نسخه ای از صفحات گذرنامه پس از تائید سفارت جمهوری اسلامی ایران در محل یا سفارت کشور متبوع در تهران برای دانشکده روابط بین الملل ارسال دارند.

گواهینامه پایان دوره

در پایان دوره به فارغ التحصیلان واجد شرایط " گواهینامه کارشناسی ارشد در مطالعات منطقه ای" با گرایش مطالعات ایران طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران صادر و اعطا می گردد.

 

زبان آموزشی دوره

این دوره به زبان انگلیسی برگزار می شود. آموزش زبان فارسی نیز در طول دوره پیش بینی شده است.

 

شهریه و هزینه های مربوطه

شهریه این دوره برای دانشجویان آزاد، در هر سال متناسب با هزینه کلاسها و اساتید، خوابگاه دانشجویی، غذا و نیز گردش های علمی داخل کشور به میزان ده هزار یورو برآورد شده و به متقاضیان اعلام می گردد. تخفیف ویژه برای دیپلماتهای خارجی مقیم و خانواده های آنان و سایر ماموران خارجی مقیم تا سقف 50 درصد در نظر گرفته شده است. برای خوابگاه دانشجویان و هزینه غذا مبلغ 4500 یورو پیش بینی شده است. امور دانشجویی به افراد متاهل برای یافتن مسکن مناسب مساعدت می نماید.

 

مهلت ارسال مدارک و تاریخ آغاز دوره

هرسال تاریخ شروع دوره، از طریق سایت رسمی وزارت امور خارجه و نیز ارسال اطلاعات به سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و نیز سفارتخانه های دولتهای خارجی در تهران اعلام می گردد.

امور دانشجویی

دانشکده روابط بین الملل متقاضیان را در اخذ روادید از سفارتخانه و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور یاری می کند. امور دانشجویی دانشکده همچنین تسهیلات لازم برای ورود، اسکان، بیمه بهداشت و دیگر ترتیبات لازم برای پذیرفته شدگان را فراهم می نماید.

 

ارسال مدارک

ارسال کلیه مدارک و مکاتبات از طریق آدرس زیر امکان پذیر است:

دانشکده روابط بین الملل

وزارت امور خارجه

تهران، خیابان شهید باهنر، کوچه مینا، شماره 1

  کدپستی:  1936783114

 تلفن:  1- 22802650

 فاکس:  22802742

سایت: www.sir.ac.ir

پست الکترونیکی:  macis@sir.ac.ir

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر