معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > سازمان ملل از توافق ایران، روسیه و ترکیه برای ایجاد مناطق بدون درگیری در سوریه حمایت کرد


  چاپ        ارسال به دوست

سازمان ملل از توافق ایران، روسیه و ترکیه برای ایجاد مناطق بدون درگیری در سوریه حمایت کرد

دی میستورا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران و در پایان مذاکرات سوری در آستانه پایتخت قزاقستان گفت: تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه کاهش تنش در سوریه گامی درست برای دستیابی به آتش بس واقعی است. 
پس از مذاکرات سه جانبه امروز هیات های نمایندگی ایران، روسیه و ترکیه در نشست سوری آستانه، تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن در سوریه امضا شد.
حسین جابری انصاری، الکساندر لاورنتیف و سدات اونال رئیسان هیات های اعزامی به کنفرانس بین المللی سوری آستانه در باره این تفاهم نامه توافق و آن را امضا کردند.
براساس اطلاعات انتشار یافته، روسیه پیشنهاد داده تا چهار منطقه کاهش تنش در استان ادلب، منطقه شمالی شهر حمص، غوطه شرقی و جنوب سوریه ایجاد شود.
در متن پیشنهادهای روسیه آمده است: محورهای امن (خطوط مرزی) ایجاد می شود که در امتداد آن تنش ها برای جلوگیری از درگیری مستقیم مسلحانه بین دو طرف در سوریه کاهش پیدا می کند.
در چهارمین دور از مذاکرات دو روزه سوری آستانه که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه شکل گرفته، مسائل مختلفی برای حل سیاسی بحران سوریه با حضور هیات های دولتی و نمایندگان مخالفان، دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، هیات های نظارتی آمریکا و همچنین قزاقستان به عنوان میزبان بررسی شد. 


٠٣:٠٩ - 1396/02/15    /    شماره : ٤٥٣٢٧٦    /    تعداد نمایش : ١٧٨خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر